Na Hané se opět bojovalo o medaile a o limity na ME 2014

Od středy 2.7. se začali do Olomouce sjíždět účastnici tradičního šampionátu Czech Open 2014, který je sankcionovaný mezinárodní organizací IPC.. Začátku šampionátu předcházela klasifikace a závody vypukli v pátek 4.7. v 9.15 hod za překvapivě největší účasti sportovců Ruska, kterých přiletělo a přijelo 60 , sportovců USA, sportovců Lotyšska, Brazílie, Canady, Rakouska a samozřejmě Českých sportovců. Po celou dobu šampionátu počasí přálo a tak padali i světové a osobních rekordy.Světový rekord padl ve vrhu žen , kdy Bogacheva Mariya poslal kouli na 7,83m a posunula světový rekord o 32 cm. Další světové rekordy překonala sportovkyně USA Morisson Rachel F51, kdy poslala kuželku do vzdálenosti 21,90m a disk na 8,60m . Mnoho sportovců si splnilo limit na Mistrovství Evropy , které se koná v srpnu ve Welsu. I přesto, že největší počet medailí si odvezli sportovci Ruska tak naší ´sportovci nezaháleli a posbírali také mnoho medailí a to mezi ženami: Eva Kacanu ve sloučené kategorii získala bronz, juniorka Tereza Jakschová ve své nové disciplíně a to hodu oštěpem získala ve sloučených kategoriích bronzovou medaili za výkon 22,22 m, stříbro v běhu na 100 m, bronz v běhu na 200m, Bára Čelanská si odvezla za hod kuželkou 14,18 m stříbro a Anička Muziková za výkon 12,94 m získala bronz, další medaile si podělili kuželkáři Jenda Vaněk zlato za výkon 25,87m a těsně za ním Radim Běleš , který získal stříbro za výkon 25,56 m a bronz si odvezl Enge Michal za výkon 24,05 m, Ščambura Dušan si vybojoval ve sloučené kategorii v hodu oštěpem bronz za výkon 18,79 m, Jarda Petrouš poslal svůj diska za 37 m a získal zlato, dále v disku ve sloučené kategorii si vybojoval zlatou medaili František Serbus za hod diskem výkon 16,52 m a Vesecký Petr získal ve sloučené kategorii bronz v hodu diskem za výkon 7,45 m, Bělík Stanislav vybojoval bronz za hod oštěpem,Kukla Martin ve sloučené kategorii a ve velké konkurenci získal bronz za výkon 37,45 m, velice dobře si vedl nováček Stanislav Náčin F 53 si vybojoval svou první medaili v disku za výkon 15,21 a za vrh koulí výkonem 6,67m, svůj osobní rekord v hodu kuželkou si vylepšila nejmladší účastníce šampionátu Adélka Sekyrová, druhým nejmladším účastníkem se stal čtrnáctiletý Adamíček Martin, který si odvezl hlavně cenné zkušenosti a titul nejúspěšnějšího juniora šampionátu. Všichni sportovci zúročili svou přípravu a i přesto, že nezískali medaile odvedli skvělou práci za což si zaslouží velké ocenění.
datum: 09 Jul 2014 autor: Eva Kacanu