Čeští kuželkáři ovládli ranking

Žebříček světových výkonů zpracovává pro atletiku Mezinárodního paralympijského výboru mezinárodní federace IWAS. Od 1. ledna 2007 jsou do něj započítávány pouze výsledky ze závodů sankcionovaných IPC-athletics, IBSA-athletics, CPISRA-athletics, IWAS-athletics nebo z mítinků IAAF. Výsledky dráhových a skokanských disciplín bez měření rychlosti větru a výkony dosažené s podporou větru vyšší než + 2,0 m/s nejsou brány na zřetel.
KB Český pohár v atletice vozíčkářů je soutěž sankcionovaná atletikou IWAS. Výsledky prvního kola již byly do tabulek přidány. Zajímavě vypadá ranking zejména v kuželce skupiny F51, které suverénně vévodí čeští borci Běleš, Zvolánek, Liška a Vaněk. Prozatím obsadili první čtyři příčky a všichni mají splněny A limity na paralympiádu.
datum: 18 May 2007 autor: Martin Němec

Třetí kolo KB Českého poháru v Olomouci

Třetí kolo KB Českého poháru v atletice vozíčkářů pořádá Atletický klub Olomouc v sobotu 16. června na stadionu Lokomotivy na třídě 17. listopadu. Závody dle propozic začínají v 10:00. Pořadatel požaduje zaslání závazných přihlášek písemně nejpozději do 14. června. Požadavky na ubytování potom nejdéle do 7. června.
datum: 14 May 2007 autor: Eva Kacanu

Velká cena Města Brna

Sportovní klub Moravia Brno si dovoluje pozvat všechny atlety vozíčkáře na 2. kolo IX. ročníku KB Českého poháru, které se uskuteční 2. června 2007 na stadionu Techniky Brno Pod Palackého vrchem.
Závazné přihlášky jsou dle propozic požadovány do 25. května.
datum: 14 May 2007 autor: Pavel Šibrava

Cesti atleti ziskali v Manchesteru kompletni sadu medaili

Znacna neprizen pocasi provazela atleticke souteze VISA paralympijskeho poharu 2007 v Manchesteru. V destivem odpoledni dokazal Radim Beles (F51) zvitezit v kuzelce sloucenych skupin F32/51, kdyz za hod dlouhy 24.09 m ziskal 1005 bodu a o 15 bodu porazil domaciho Stephena Millera (F32).
Ve vrhu kouli sedicich atletu F34/F52-F58 poslal Martin Nemec (F55) poslednim pokusem kouli do vzdalenosti 10.83 m, ziskal 970 bodu a o dva body preskocil dosud druheho Fina Markku Niinimaki (F54). Vitezem se stal domaci Daniel West (F34) se ziskem 989 bodu.
V zavode spasticky postizenych koularek skupiny F37 obsadila ceska reprezentantka Eva Berna bronzovou pricku. Ve stejnem zavode byla Vladimira Bujarkova pata a Nela Zabloudilova osma.
Kompletni vysledky na www.visaparalympicworldcup.com.
datum: 13 May 2007 autor: Martin Němec

KB Český pohár 2007 odstartoval

Na státní svátek 8. května začal v Pardubicích již devátý ročník Českého poháru v atletice vozíčkářů. Pardubický závod oslavil výročí – vozíčkáři se na atletickém mítinku v Pardubicích objevili již podesáté. I letos byla jejich soutěž vložena do silničního závodu nehandicapovaných, tentokrát se jednalo o běh na 15 kilometrů.
Počasí svátečního dne jubilejnímu ročníku závodu ve vrhačských disciplínách příliš nepřálo. Atleti se museli vyrovnat s vydatnými přeháňkami, točícím se nárazovým větrem a chladem.
I přes nepříznivé povětrnostní podmínky však padaly na 1. kole KB Českého poháru účastnické limity na paralympiádu v Pekingu. Díky sankcionování závodu mezinárodní sportovní federací IWAS by měly být veškeré splněné limity platné.
celý článek
datum: 08 May 2007 autor: Martin Němec

Soustředění pro nováčky za podpory Nadace Vodafone ČR

Díky grantovému programu Nadace Vodafone Česká republika, si občanské sdružení Atletika vozíčkářů mohlo letos dovolit uspořádat každoroční soustředění pro nováčky a začínající sportovce ve velkém stylu. Nováčkovské soustředění proběhlo během prodlouženého víkendu 4. až 7. května ve Sportovním centru ČSTV v Nymburce na závěr tréninkového kempu reprezentace.
celý článek
datum: 07 May 2007 autor: Martin Němec

V Nymburce právě skončilo reprezentační soustředění

Atleti vozíčkáři mají za sebou soustředění reprezentačního týmu před začátkem soutěžní sezóny. Ve sportovním centru ČSTV v Nymburce zvládli díky pěknému počasí odházet potřebné množství tréninkového i soutěžního náčiní, a také nazvedat příslušné metráky v posilovně. Během desetidenního soustředění byl pravidelně zařazován aerobní trénink v hale - basketbal nebo florbal na vozíku.
Atleti si při takovéto třetí fázi zpravidla dali tak do těla, že tentokrát si nikdo nedovolil zanedbávat regeneraci. Fyzioterapeutky měly plné ruce práce a ve vířivce byla každý večer hlava na hlavě.
Jak reprezentantům příprava sedla, a jak poctivě využívali možností nymburského tréninkového centra se ukáže již zítra při prvním kole KB Českého poháru v Pardubicích, na kterém bude zahájen hon za plněním limitů na paralympijské hry 2008 v Pekingu.
datum: 07 May 2007 autor: Martin Němec

Martin Němec ve výboru sportovců IPC

The IPC Athletes´ Council - výbor sportovců mezinárodního paralympijského výboru se potřeboval aktuálně rozšířit o dva zástupce letních paralympijských sportů. Jedno z míst bylo nabídnuto i Martinu Němcovi, který na paralympijských hrách v Aténách v roce 2004 do výboru kandidoval, ale neuspěl.
Martin Němec se rozhodl nabídku přijmout, a díky tomu, že jeho jmenování v uplynulém týdnu schválilo i vedení IPC, stal se členem výboru, který se mimo jiné zabývá posilováním zastoupení sportovců uvnitř národních a regionálních paralympijských výborů i sportů, připomínkováním klasifikačních pravidel, nebo definováním statutu paralympionika.
Nejbližší schůzka výboru proběhne již na konci května v sídle Mezinárodního paralympijského výboru v německém Bonnu.
Martin Němec bude členem výboru až do příštích voleb, které se uskuteční v průběhu paralympiády v Pekingu v roce 2008, a ve kterých bude zvoleno 6 nových zástupců letních sportů na celé čtyřleté období.
datum: 03 May 2007 autor: OSAV

Předseda atletiky IPC jmenován

Dle dopisu výkonného předsedy mezinárodního paralympijského výboru IPC Xaviera Gonzalese a sportovního ředitele IPC Davida Grevemberga z 27. dubna, byl na pozici předsedy atletického technického výboru IPC jmenován Chris Cohen. Chris Cohen bude za svou práci odpovědný sportovní manažerce atletiky IPC Helen Murphyové.
datum: 03 May 2007 autor: Martin Němec

Mistrovství světa v atletice IPC 2010

Dvě kandidátská města se uchází o uspořádání příštího světového šampionátu v atletice handicapovaných. Mezinárodní paralympijský výbor už letos v listopadu rozhodne, zda se za tři roky atleti utkají v katalánské Barceloně nebo novozélandském Christchurch. Obě města mají s pořádáním soutěží pro osoby s postižením zkušenosti, stejně tak i čeští atleti už na obou místech závodili. Barcelona v roce 1992 hostila paralympijské hry, které nám přinesly hned dvě zlaté medaile – diskařskou Miloslavy Běhalové a pentatlonovou Vojtěcha Vašíčka. Na stadionu QE II v Christchurch si atleti v roce 1999 při světových hrách odbyli generálku před paralympiádou v Sydney.
datum: 17 Apr 2007 autor: Martin Němec

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews