2. kolo KB Český pohár 2007 - BRNO

První víkendovou sobotu v červnu se již tradičně v Brně konal devátý ročník KB Českého poháru v atletice vozíčkářů – Velká cena města Brna.

Na stadionu Techniky Brno ve sportovním areálu Pod Palackého vrchem bylo počasí opět proměnlivé, větrné a deštivé i když oproti loňskému ročníku pršelo až v samém závěru (pouze dvěma sportovcům). Atleti se museli vyrovnat s nástrahami počasí a kupodivu to lépe svědčilo „kvadroušům“. Vyhráli jak kategorii žen, tak kategorii mužů kde dokonce brali první tři místa.

I přes nepříznivé povětrnostní podmínky však padaly na 2. kole KB Českého poháru v Brně účastnické limity na paralympiádu v Pekingu 2008 a to 12 x „A“ a 4 x „B“ limit.

Tabulku plnění limitů naleznete zde. Díky sankcionování závodu mezinárodní sportovní federací IWAS jsou veškeré splněné limity platné. Kompletní výsledky na www.skmoravia.cz.

datum: 03 Jun 2007 autor: Pavel Šibrava

Sprinter amputář – postižený nebo příliš rychlý?

Když Oscar Pistorius z Jihoafrické republiky zaklekne do startovních bloků, upírá se ke sprinterovi, který sám sebe označuje za nejrychlejšího beznohého muže, nemalá pozornost.

Pistorius chce být prvním beznohým běžcem, který by startoval na olympijských hrách. Ale přes svou nadvládu čelí odporu vedení světové atletiky, které tvrdí, že mu technologie jeho protéz poskytuje nespravedlivou výhodu vůči nepostiženým sprinterům.

celý článek
datum: 01 Jun 2007 autor: Martin Němec

Na co myslet před letem s Thomsonfly

Článek Letiště – země neznámá, který vyšel v letošním dvacátém čísle časopisu Ona Dnes, upozorňuje na bezpečnostní a další omezení, jež je třeba vzít na vědomí před nástupem do letadla. Poněvadž atleti vozíčkáři letí příští týden se Thomsonfly do Londýna, je vhodné si upřesnit, která omezení se na ně při letu s touto společností budou vztahovat.
celý článek
datum: 31 May 2007 autor: Martin Němec

Mezinárodní mistrovství Německa 2007 Singen

Mezinárodní otevřené mistrovství Německa v atletice handicapovaných se uskuteční od pátku 20. do neděle 22. července 2007 v Singenu poblíž Bodamského jezera. Německý šampionát je uveden v kalendáři IPC, a proto na něm bude možné plnit limity na paralympijské hry v Pekingu.

OSAV organizuje pro reprezentanty A i B na tyto závody výjezd. Doprava individuální osobními automobily. Zájemci musí svou účast nahlásit nejpozději do pondělí 10. června, včetně uvedení disciplín ve kterých chtějí startovat.

datum: 30 May 2007 autor: Martin Němec

International Wheelchair Athletics Competition

Světová vozíčkářská atletika má nový důležitý závod! Britská vozíčkářská atletická asociace pořádá ve Stoke Mandeville "BWAA INTERNATIONAL WHEELCHAIR ATHLETICS COMPETITION". Kromě všech atletických disciplín proběhne i úplně nový vozíčkářský pentatlon.

Závody se podle mezinárodního soutěžního kalendáře uskuteční ve dnech 8. - 10. června a zúčastnit by se jich měli sportovci ze všech částí světa, včetně českých atletů.

celý článek
datum: 27 May 2007 autor: Martin Němec

ČPV zveřejnil nová nominační kritéria

Český paralympijský výbor na svých webových stránkách uveřejnil nová Nominační kritéra pro účast sportovců na PH a DH.

Podle ČPV se ukázalo, že dřívější kritéria byla příliš měkká, a v některých případech i devalvovala důstojnou reprezentaci České republiky. Nová pravidla stanovují podmínky pro účast sportovců na paralympiádách nebo na deaflympiádách a současně pro poskytování příspěvků sdruženým svazům, přičemž preferují sporty individuální před sporty kolektivními a upevňují nedotknutelnost nominačních práv sdružených svazů za přiměřené podpory mladým talentovaným sportovcům.

datum: 27 May 2007 autor: Martin Němec

Piktogramy pekingské paralympiády odhaleny!

Pekingský organizační výbor pro Hry XXIX. olympiády (BOCOG) ve středu 23. května při příležitosti 17. Národního dne pomoci postiženým odhalil piktogramy pro paralympijské hry 2008 v Pekingu.

Piktogramy budou široce využity na dopravní signalizaci, na symbolech a výzdobě vně sportovišť i jako značení pro sportovce i diváky. Budou rovněž použity při televizních přenosech, v reklamě a marketingu a jako oživení veřejného povědomí o paralympijských hrách. Budou důležitou součástí obrazu paralympiády, musí jasně zobrazovat její sporty a přitom zachovávat ostatní vizuální prvky pekingské paralympiády jako je emblém a barevná škála. Musí zachovávat koncept paralympiády v návaznosti na kulturu hostitelské země.

celý článek
datum: 23 May 2007 autor: Martin Němec

Mistrovství Slovenska 2007

Slovenský atletický svaz zdravotně postižených pořádá v sobotu 23. června mezinárodní mistroství Slovenska na zrekonstruovaném tartanovém stadionu FTVŠ UK v Bratislavě. Pozvánku na závody naleznete na stránkách SAZZP.

Občanské sdružení Atletika vozíčkářů pořádá na Slovensko výjezd kompletního reprezentačního týmu. Reprezentanti A i B musí potvrdit účast nejpozději do pondělí 4. června.

datum: 21 May 2007 autor: Martin Němec

Aktivně BEZ BARIÉR

Ve dnech 23. a 24. května 2007 se v Kongresovém centru Praha uskuteční třetí ročník mezinárodní konference z cyklu BEZ BARIÉR, letos pod názvem AKTIVNĚ BEZ BARIÉR. Náplní konference AKTIVNĚ BEZ BARIÉR bude volný čas - sport, kultura a cestování  bez bariér.
Patnáctiminutovou přednášku o atletice tělesně postižených v ČR bude mít ve středu 23. května od 14:50 vedoucí sportovní komise OSAV Mgr. Iva Machová.
Kromě ní jsou v programu konference uvedena i další jména známá ze sportu handicapovaných - Mgr. Martin Kudláček z Univerzity Palackého promluví o centru APA, deaflympijská vítězka Mgr. Petra Kurková účastníky populárně seznámí s deaflympiádami a Mgr. David Šnajdr bude referovat o českém paralympijském sporu.
Více informací naleznete na stránkách národní rady osob se zdravotním postižením, kompletní program je ke stažení zde.
datum: 20 May 2007 autor: Martin Němec

Od příštího pohárového kola s novými přepočty

Předsednictvo OSAV rozhodlo, že od dalšího kola KB Českého poháru v atletice vozíčkářů, které se koná 2. června v Brně, budou použity nové přepočtové koeficienty.
Podle tabulek, které pro období 2007 a 2008 vytvořil koordinátor atletiky IWAS Jan Bockweg, jsou hodnoceny i výkony ve světovém žebříčku na stránkách mezinárodní sportovní federace IWAS, jež zastřešuje všech 6 kol KB Českého poháru 2007.
datum: 18 May 2007 autor: Martin Němec

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews