Barbora Špotáková pro LN: „OH v Číně? To nemělo být."

Atletka Barbora Špotáková (26) prolomila tradiční nechuť tuzemských sportovců vyjadřovat se i k otázkám, které se netýkají branek, vteřin nebo svalů. Čerstvá mistryně světa v hodu oštěpem z japonské Ósaky jako první česká sportovkyně veřejně prohlašuje, že udělení olympijských her komunistické Číně nebyl dobrý tah. „Ale teď už se s tím nedá nic dělat,“ krčí rameny sympatická oštěpařka, která bude jedním z hlavních trumfů české olympijské výpravy.

Celý článek na www.lidovky.cz

datum: 06 Sep 2007 autor: OSAV

Štafeta s paralympijskou pochodní anoncuje rok do paralympiády

Dalšího z milníků na cestě k XIII. paralympijským hrám Peking 2008, countdown posledního roku do začátku paralympijských her, bude dosaženo ve čtvrtek

6. září v China Millennium Monument.

celý článek
datum: 05 Sep 2007 autor: Martin Němec

Jackie Chan je připraven na paralympiádu

"We Are Ready!"

Tvrdí světově proslulá filmová hvězda Jackie Chan, který teď v Pekingu nahrává tematickou píseň, která byla zkomponována k odpočtu posledního roku zbývajícímu do zahájení Her XXIX Olympiády.

celý článek
datum: 05 Sep 2007 autor: Martin Němec

Vedení IPC oceňuje přípravy na paralympiádu

„S podporou čínské vlády a čínského lidu postupovaly přípravy na pekingské paralympijské hry během uplynulých šesti let hladce,“ řekl Liu Jingmin, zástupce starosty Pekingu a výkonný viceprezident pekingského organizačního výboru pro Hry XXIX Olympiády (BOCOG).
celý článek
datum: 05 Sep 2007 autor: Martin Němec

Štafeta s pochodní lidských práv

Ve středu 5. září se v Praze uskuteční štafeta s pochodní lidských práv. Běh bude zahájen v 16.45 na Národní třídě; na 490 metrů dlouhý úsek směrek k Můstku vyběhne poslanec Marek Benda. Hned na druhém, 220 m dlouhém úseku v ulici Na Příkopech, jej vystřídají atleti OSAV, paralympionici Eva Kacanu a Martin Němec doprovázení Alicí Tejkalovou, kteří na úrovni Panské ulice pochodeň předají poslanci Ondřeji Liškovi. Ten se s ní proběhne 350 metrů kolem Prašné brány až do Celetné, kde ji na další třistapadesátimetrový úsek vezme poslanec Martin Bursík...

Na Staroměstském náměstí, kde probíhá doprovodný koncert, mezitím začne v 17.00 slavnostní ceremonie. V 18.30, kdy pochodeň dorazí k čínské ambasádě, zde bude zahájen tichý protest a svíčková vigílie.

Celosvětová štafeta s olympijskou pochodní lidských práv je inspirována štafetou samotné olympijské pochodně. Jejím smyslem je upřít pozornost veřejnosti k otřesnému porušování lidských práv komunistickým režimem v Číně. Násilné odebírání orgánů živým vězňům svědomí, mučení elektrickými obušky, rozžhaveným železem a podobná zvěrstva se dějí v době příprav olympijských her 2008.

datum: 04 Sep 2007 autor: Martin Němec

IWAS World Games 2007

Od 9. do 19. září 2007 proběhnou na Tchaj-wanu světové hry mezinárodní federace IWAS. Součástí her je i atletické mistrovství světa IWAS, kterého se zúčastní sportovci OSAV Eva Kacanu, Martin Němec a Dušan Ščambura, jež na hry doprovází Jana Kuncová. Vedoucí sportovní komise OSAV Iva Machová bude na hrách působit jako mezinárodní technický delegát. Předběžný program atletických závodů počítá s pětidenním soutěžním programem. Kromě toho, že na Taipei bude možné plnit paralympijské limity, proběhnou závody ve stejném časovém období a stejném regionu jako paralympijské hry příští rok, a proto budou skvělou generálkou na pekingskou paralympiádu.
datum: 02 Sep 2007 autor: Martin Němec

KB Český pohár v Praze

Poslední kolo aktuálního ročníku KB Českého poháru v atletice vozíčkářů proběhne 22. září 2007 v areálu pražské FTVS UK ve Vokovicích. Přihlášky a žádosti k ubytování dle propozic do 16. respektive 9. září.  
datum: 28 Aug 2007 autor: Štefan Danko

Výsledky MČR Olomouc 2007

Kompletní výsledky mezinárodního otevřeného mistrovství tělesně postižených atletů, které proběhlo ve dnech 25. a 26. srpna 2007 na stadionu AK Olomouc, naleznete zde.
datum: 28 Aug 2007 autor: Martin Němec

MČR v atletice tělesně handicapovaných – všichni spolu a ve velkém počtu

243 závodníků z 20 zemí. Říkáte si, že je to slušný počet sportovců na menší evropský šampionát? Máte pravdu, ale o mistrovství Evropy nepíšu. Tak kvalitní konkurence byla o uplynulém víkendu na Mezinárodním mistrovství republiky v atletice tělesně postižených v Olomouci.

Navíc ho zaštítil Mezinárodní paralympijský výbor, takže se na něm daly plnit limity na paralympijské hry v Pekingu. To se povedlo jak atletovi na vozíku Josefu Štiakovi, který skvělým výkonem v hodu diskem 35 metrů a 97 centimetrů konečně dobyl po řadě B-limitů z letošní sezóny vytoužené "áčko", tak třeba spasticky handicapované Daniele Vrátilové v běhu na 100 metrů. To, že Daniela spolu s dalšími kolegy z reprezentace Spastic Handicap startovala na mistrovství republiky pořádaném tělesně postiženými, bylo na české poměry unikátní. Stalo se tak vůbec poprvé v novodobé historii českého sportu handicapovaných.

celý článek
datum: 27 Aug 2007 autor: Alice Tejkalová

OSAKA 2007

V sobotu 25. srpna začalo v japonské Osace jedenácté atletické mistrovství světa. Aktuální výsledky a další informace o průběhu šampionátu, který trvá až do 2. září, můžete sledovat na stránkách IAAF. Zpravodajství o českých atletech na stránkách Českého atletického svazu.

datum: 27 Aug 2007 autor: OSAV

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews