Čeští atleti se do paralympijské sezóny vrhli s elánem

Převzato z www.handisport.cz: Istropolitana Indoor'08, coby halový šampionát Slovenska v atletice handicapovaných, je tradičním startem sezóny některých českých sportovců. Letos se ho zúčastnilo 100 závodníků s nejrůznějšími handicapy, kteří do bratislavské haly Elán dorazili ze Slovenska, Česka, Německa, Rakouska, Chorvatska i Bosny a Hercegoviny.  K tomu na Istropolitaně, která má podle svého organizátora Dušana Dědečka ambici být závodem, kde se sportovci integrují, startovalo v několika disciplínách 24 nepostižených atletů.
celý článek
datum: 09 Mar 2008 autor: Martin Němec

První závody roku 2008 už za týden

Už za týden se v Bratislavě uskuteční tradiční halové mistrovství Slovenské republiky v atletice handicapovaných Istropolitana Indoor ´08. Za OSAV se závodů zúčastní pětice koulařů Eva Kacanu, Milan Bláha, Martin Němec, Jan Němeček a Dušan Ščambura, která bude podporována Janem Hrdinou a Evou Vindovou. Vedoucí sportovní komise OSAV Iva Machová bude na závodech působit jako mezinárodní technický delegát. Istropolitana je nově i v kalendáři sportovní federace IWAS, výsledky by měly být zařazeny do mezinárodního rankingu a překonané limity na paralympiádu v Pekingu by měly být platné. Soutěže v atletické hale Elán v Bajkalské ulici 7 začnou dle předběžného časového programu v sobotu 8. března v 9:30. Více informací na stránkách Slovenského atletického zväzu zdravotne postihnutých www.athletics.sk.
datum: 29 Feb 2008 autor: Martin Němec

Kroky ČPV k soustředění se na sportovce

www.paralympic.cz: ČPV začal podnikat kroky, které v českém paralympijském hnutí uvedou do života zásady směřující k realizaci doporučení Valné hromady IPC, tj. modelu, který se soustředí na sportovce. Na jednání příštího VG ČPV bude proto pozván Martin Němec, současný člen Rady sportovců IPC.

Vznik zastupitelského orgánu sportovců a přijetí člena Rady sportovců IPC do vrcholného orgánu ČPV nejsou – s ohledem na demokratické principy a respektování právních norem – okamžitě uskutečnitelné a možné bez změny organizační struktury a stanov ČPV jakož i jeho členských svazů. Otázka proto bude přenesena do jednotlivých členských svazů, v nichž se předpokládají vnitrosvazové diskuse.

datum: 28 Feb 2008 autor: OSAV

Slušný počet účastníků na budějovickém soustředění

Druhé zimní víkendové soustředění mají za sebou atleti vozíčkáři. Víkendová soustředění která pravidelně pořádá občanské sdružení Atletika vozíčkářů slouží sportovcům se splněnými limity v přípravě na paralympijské hry, těm kteří zatím limit nemají k tomu, aby na něj dohodili či dovrhli. Desítka sportovců se tentokrát sešla v Českých Budějovicích, aby ve čtyřech tréninkových jednotkách házela medicinbaly, vrhala koulí, hrála florbal i basketbal a k tomu se protahovala a rehabilitovala. Dva tréninky se uskutečnily v tělocvičně střední integrované stavební školy, dva v hale 1. centra zdravotně postižených Jihočeského kraje.
datum: 19 Feb 2008 autor: Martin Němec

Finální info pro soustředění v Českých Budějovicích

Soustředění bude zahájeno v pátek 15. února v 18:00 prvním tréninkem v tělocvičně Střední integrované školy stavební, Nerudova ul. č. 59. Ubytování v domově mládeže, který je nedílnou součástí školy od 17 do 18h, pak až po večerním tréninku, tzn.po 20h.
datum: 07 Feb 2008 autor: Martin Němec

Nečekaný paralympijský problém Oscara Pistoriuse

Převzato z www.handisport.cz:

Dvacetiletý jihoafrický atlet Oscar Pistorius je momentálně asi nejznámějším sportovcem, který závodí na protézách. Popularitu si vydobyl kontroverzně přijímanou snahou o start na olympijských hrách, které se letos v srpnu uskuteční v Pekingu. Pistorius, kterému lékaři amputovali obě nohy pod koleny, když mu bylo 11 měsíců, totiž mezi svými handicapovanými kolegy dosahoval tak skvělých výsledků, že se rozhodl zkusit štěstí mezi nepostiženými sportovci.

celý článek
datum: 05 Feb 2008 autor: OSAV

Předběžný atletický program na paralympiádě

S blížícím se začátkěm paralympiády se pracuje i na časovém programu atletických disciplín. K dispozici je už jeho hodně hodně hodně předběžná verze.
datum: 03 Feb 2008 autor: Martin Němec

Atletika IPC zdvojnásobila českou kvótu pro Peking

Mezinárodní paralympijský výbor přiděloval v lednu další nominační místa na letní paralympijské hry v Pekingu 2008.

Oproti původnímu seznamu, ve kterém Česká republika dostala 7 mužských a 5 ženských míst, znamená druhá kvóta více než stoprocentní navýšení. Do Pekingu se tak může podívat až 15 českých atletů a 10 atletek.

Podle přehledu plnění kvalifikačních kritérií má naše atletika právě 25 sportovců se splněným A limitem. Otázkou ovšem zůstává, jaké další podmínky jsou k paralympijské nominaci nutné.

datum: 02 Feb 2008 autor: Martin Němec

Olympijský a paralympijský design

Při příležitosti čínských oslav 200 dnů, jež chybí do olympiády, byl odtajněn design uniforem dobrovolníků, zaměstnanců a technických rozhodčích pro olympijské i paralympijské hry. Uniformy naleznete na oficiálních stránkách olympiády a paralympiády.

Kromě toho od 29. listopadu funguje na stránkách www.bj2008eshop.com oficiální elektronický obchod s licencovanými olympijskými produkty.

datum: 26 Jan 2008 autor: Martin Němec

Divoké karty pro Peking

Mezinárodní paralympijský výbor distribuoval 18. ledna 2008 všem národním paralympijským výborům výzvu komise pro bipartitu a všeobecnou dokumentaci k atletickým divokým kartám pro paralympijské hry v Pekingu. Komise pro bipartitu přidělí, dle kvalifikačních pravidel, kvótu 10 atletům a 10 atletkám.
datum: 25 Jan 2008 autor: Martin Němec

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews