Další český protest po závodě Rostislava Pohlmanna?

Na ploše atletického stadionu QE II skončila další soutěž s českou účastí. Rostislav Pohlmann skončil na šesté příčce oštěpařského finále F57/58. Podle posledních informací zvažuje český výprava opět podání protestu - tentokrát na rozhodčí, kteří Pohlmannovi odmávali nezdařený pokus pro zvedání nohy nebo hýždí. Opět existuje videodůkaz. Pokud by byl tento pokus eventuálně změřen a počítán, mohl by pravděpodobně stačit na čtvrté nebo dokonce třetí místo.

Výsledková listina zde.

datum: 28 Jan 2011 autor: Martin Němec

Diskařská přetahovaná v novozélandské bríze

Neuvěřitelný závod v hodu diskem sloučených kategorií F54/55/56 byl dnes k vidění na atletickém stadionu Královny Alžběty II. v novozélandském Christchurch. Ode dneška jsou totiž pro všechny tři skupiny platné nové světové rekordy, všichni tři medailisté překonali stará maxima. Dokonce i čtvrtý muž celkového pořadí musel hodit víc, než byl původní světový rekord jeho třídy. Závod probíhal v takřka ideálním diskařském protivětru.

celý článek
datum: 28 Jan 2011 autor: Martin Němec

Atletická jury řeší protest české výpravy

Proti nejlepšímu šestému pokusu německého atleta Alí Ghardooniho podala po skončení závodu v hodu diskem sloučených kategorií F57/58 česká výprava protest. Ghardooni tímto pokusem odsunul Rostislava Pohlmanna z bronzové příčky, ale Češi jeho soupeře agentsky natočili, jak při svém hodu stál. Sportovci se přitom smějí postavit až při odhodu a pokud se alespoň jednou nohou dotýkají země. Atletická jury bude posuzovat své záznamy a je otázkou, zda přihlédne k amatérskému videu natočenému z tribuny. Verdikt by měl být vynesen dnes dopoledne novozélandského času.

PROTEST BYL NAKONEC ZAMÍTNUT A NA TŘETÍM MÍSTĚ VYHLÁŠEN NĚMECKÝ ATLET.

datum: 26 Jan 2011 autor: Martin Němec

Rostislav Pohlmann v disku F57/58 rovněž čtvrtý

Také Němcův spolubydlící z Pekingu i Christchurch Rostislav Pohlmann doplatil na německé prokletí, když přišel o bronzovou medaili posledním pokusem německého atleta s arabskými kořeny Alí Ghardooniho. Oba diskaře kategorie F57 od sebe nakonec dělilo třináct centimetrů, respektive pouhopouhé 3 body.

Zlato si zasloužil Rus Ašapatov za nový světový rekord pro klasifikaci F58 v hodnotě 57,64 m, stříbro Abo Elkhir z Egypta.

Výsledková listina zde.

datum: 26 Jan 2011 autor: Martin Němec

Čtvrté místo pro Martina Němce v napínavém koulařském klání

Hned tři skupiny postižení byly sloučeny do dnešního koulařského finále paraplegiků. Ke starým známým z Pekingu, F55 a F56, byla na MS v Christchurch přiřazena kategorie F54. Stříbrný medailista z Pekingu Polák Smorszczewski nepostoupil do finále, paralympijský vítěz Musayev z Ázerbajdžánu doplatil na tzv. lifting, připsal si v celém závodě, plném červených praporků, pouze dva zdařené pokusy a skončil šestý. A naštvaný.

Po prvním kole vedl Smorszczewského mladší kolega Kožun, ale i jemu byl zaznamenán v první části jen jediný vrh. Na druhém místě průběžného pořadí byl před užším finále Martin Němec. Ze stříbrné příčky jej však shodil nejprve srbský závodník Mitrovič, aby dílo dokonal svým osobním a německým rekordem v předposledním pokusu veterán Iser. Němec nenašel na Iserovo zlepšení odpověď a zůstal bez medaile.

Kompletní výsledková listina zde.

datum: 26 Jan 2011 autor: Martin Němec

Radimu Bělešovi zůstává po zamítnutém protestu stříbro

Protest, který podala britská výprava podala proti vítězi závodu v hodu kuželkou Bahlazovi byl zamítnut, a tak výsledky dosažené na Queen Elizabeth II Stadium zůstaly v platnosti. Britský závodník Stephen Miller se tak musel spokojit s bronzem. Radim Běleš stříbrným výkonem překonal o jediný centimetr svůj vlastní rekord šampionátu kategorie F51. Kompletní výsledková listina zde.
datum: 26 Jan 2011 autor: Martin Němec

Další cenný kov pro českou výpravu

Minimálně stříbrnou medaili vybojoval kvadruplegik Radim Běleš v hodu kuželkou sloučených kategorií F31/32/51. Kuželka atletům s nejtěžším postižením nahrazuje oštěp. Běleš byl druhý již po prvním kole, po kterém měl za 25.22 m stejný počet bodů jako prozatímní vítěz spastik Lahouari Bahlaz z Alžírska, ale horší druhý výkon. Ve finále se Běleš zlepšením druhého výkonu sice posunul na místo první, ale po něm házející Alžířan se novým světovým rekordem pro kategorii F32 (36.73 m) vrátil na zlatou příčku.

Na vítěze byl britskou výpravou podán protest, který je právě v řešení. Anglický závodník Stephen Miller je aktuálně třetí.

Další český vozíčkář Jan Vaněk byl (zatím) ve stejném závodě pátý, spasticky handicapovaný František Serbus šestý. Nevidomá Miroslava Sedláčková se ve finále běhu na 1500 metrů umístila čtvrtá.

datum: 25 Jan 2011 autor: Martin Němec

Aleš Kisý má bronz na MS 2011

První medailový úspěch pro českou výpravu na světovém šampionátu v novozélandském Christchurch zaznamenal koulař Aleš Kisý. Ve sloučeném závodu kategorií F52/53 poslal kouli do vzdálenosti 8.25 metru a obsadil 3. příčku.

Kompletní výsledková listina zde.

datum: 24 Jan 2011 autor: Martin Němec

Fotogalerie z Christchurch

Několik desítek neroztříděných fotografií z místa konání světového šampionátu v atletice IPC naleznete zde.

Další obrázky nahrány sem.

datum: 23 Jan 2011 autor: Martin Němec

Finální časový program

Po ukončení klasifikací byl časový program MS v atletice IPC Christchurch 2011 zrevidován. Jeho finální podoba je ke stažení na webu šampionátu.

Na stránkách mistrovství se s dnešním zahájením soutěží začínají objevovat i první výsledky.

datum: 21 Jan 2011 autor: Martin Němec

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews