Úvodní soustředění roku 2011

Atletika vozíčkářů na počátku května pořádá ve sportovním centru v Nymburce obligátní soustředění reprezentantů a nováčků. Účastníci se po týdnu házení poměří v neděli 8. května na prvním kole KB Českého poháru v Pardubicích.

datum: 29 Apr 2011 autor: Martin Němec

Pozvánka na 1. kolo KB ČP 2011 v Pardubicích

V neděli 8. května v 10:00 se opět rozjíždí seriál KB Českého poháru v atletice vozíčkářů. Jako obvykle na Dukle v Pardubicích.

Propozice zde.

datum: 21 Apr 2011 autor: Martin Němec

Atletika IPC zvěřejnila limity na paralympiádu v Londýně!

V porovnání s velmi vysokými účastnickými limity na světový šampionát v Christuchurch, jsou poměrně nízké hodnoty standardů na XIV. letní paralympijské hry v Londýně překvapující.

 

Standardy naleznete na konci kvalifikační příručky. Dle aktualizovaných kritérií je možné limity plnit od 1/12/2010 do 5/8/2012.

 

Pro účast budou maximálně rozhodující kvóty pro jednotlivé státy. Ty se přidělí v několika vlnách:

Nejprve bude přiřazeno 200 mužských a 120 ženských míst na základě umístění atletů na MS 2011 do druhého místa v individuálních disciplínách.

Dalších 515 mužských a 215 ženských slotů bude nominováno na základě splněných kvalifikačních A limitů do 20. května 2012.

V případě, že bude celosvětově více sportovců se splněným A limitem, než je míst, budou místa rozdělena poměrově. Pokud naopak účastnická místa zbudou, budou rozpočítána obdobně na základě plnění B limitů. 

Pro štafety bude určeno dalších 16 mužských a 16 ženských míst dle umístění v rankingu. Posledních 9 mužských a 9 ženských rozdá komise pro bipartitu.

 

datum: 21 Apr 2011 autor: Martin Němec

Atletika IPC neplní své vlastní termíny

Jako obvykle nestihla Atletika IPC vydat účastnické limity ve stanoveném termínu. Jejich hodnoty pro paralympiádu v Londýně měly být známy nejpozději 14. března, ale kde nic tu nic. 

Podobně měly být jednotlivým státům do konce února přiděleny kvóty na základě výsledků z MS v Christchurch, což se rovněž nestalo. Na stránkách Atletiky IPC se pouze objevila omluva za promeškaný termín a sdělení, že bude časový harmonogram upraven. 

Doufejme, že to Atletika IPC stihne aspoň do 29. srpna 2012. Ten den totiž budou čtrnácté letní paralympijské hry zahájeny. Tedy... snad.

datum: 20 Mar 2011 autor: Martin Němec

Aktualizace kvalifikačních kritérií pro LPH 2012

Atletika IPC zaktualizovala kvalifikační kritéria pro účast na letní paralymiádě v Londýně. Na atletickém programu bude 166 medailových disciplín, z toho 103 mužských a 63 ženských.

Kvalifikační limity se plní od 1. 12. 2010 do 20. 5. 2012.

Limity budou zveřejněny nejpozději 14. března 2011.

Zaktualizovaná příručka zde.

datum: 05 Mar 2011 autor: Martin Němec

Christchurch přišel o své srdce. Katedrálu

Pod největším městem Jižního ostrova se už poněkolikáté v poslední době otřásla zem. Tentokrát se poškodil symbol města - katedrála. Christchurch se vždy pyšnil unikátní architekturou ve staroanglickém stylu. Zejména v centru jste mohli obdivovat kamenné budovy škol, uměleckých galerií a kostely, mezi kterými se klikatila říčka Avon. Při posledním ničivém zemětřesení byla nejvýznamnější stavba města, katedrála na náměstí, těžce poškozena a její špičatá věž, ze které jste mohli obhlédnout město, je v ruinách.

idnes.cz

datum: 22 Feb 2011 autor: Martin Němec

Při dalším silném zemětřesení na Novém Zélandu zemřelo 65 lidí

Silné zemětřesení v novozélandském Christchurchi dosáhlo v úterý 22. února síly 6,3 stupně Richterovy škály. Premiér John Key oznámil, že zahynulo nejméně 65 lidí. Starosta města doplnil, že zavaleno zůstává odhadem 200 lidí. Podle konzulátu v Sydney nejsou zatím žádné zprávy o případných zraněních Čechů.

www.novinky.cz

datum: 22 Feb 2011 autor: Martin Němec

Česká republika až na 35. místě v bodování národů

Celkem pětatřicátou pozici obsadila česká výprava na právě skončeném světovém šampionátu v atletice IPC v novozélandském Christchurch. Atleti povezou přes Sydney, Bankok a Dubaj do Prahy celkem 6 medailí, a to jednu zlatou, dvě stříbrné a tři bronzové. Jedinou misrtryní světa je půlkařka Miroslava Sedláčková, stříbra získali diskař Serbus a kuželkář Běleš. Bronz si z jižní polokoule přivážejí koulaři Kacanu a Kisý a oštěpař Vrátil.

Oproti minulým šampionátům se jedná o značný ústup českých atletů z medailového výsluní, který je jistě zapříčiněn slučováním disciplín, nevhodným termínem šampionátu a ostatními záloežitostmi jako byla třeba překlasifikace Romana Musila. Bohužel je třeba konstatovat, že naší atletice handicapovaných chybějí mladé naděje do budoucna.

Pořadí národů dle získaných medailí zde.

datum: 30 Jan 2011 autor: Martin Němec

Kruh se uzavřel, Aleš Kisý ukončil účinkování českých vrhačů na MS

V oštěpařském finále F52/53 uzavřel českou účast v technických disciplínách Aleš Kisý. Ačkoli vylepšil své osobní maximum, národní a dokonce i evropský rekord na hodnotu 19,14 m stačilo mu to jen na čtvrtou příčku. Dnešním dnem končí soutěže na atletickém oválu stadionu Queen Elizabeth II, na programu světového šampionátu zbývá zítřejší maraton.

Výsledková listina zde.

datum: 29 Jan 2011 autor: Martin Němec

V zemi stříbrného kapradí pršel Evě Kacanu bronzový déšť

Předposlední den atletických soutěží pátého světového šampionátu v atletice IPC se nebe nad druhým největším novozélandským městem zatáhlo a maorští šamani pustili na sportovce i přihlížející studený déšť. V koulařském sektoru nastoupila v největším lijáku jediná zlatá česká medailistka z Pekingu koulařka Eva Kacanu. Od poslední paralympiády však došlo ke změně přepočtového systému, a proto byly šance na medailová umístění jiné. Kacanu se navíc podařil jediný vrh za šest metrů (6,34), ten stačil na bronzovou medaili. Vítězkou koule sloučených kategorií F54/55/56 je německá legenda Marianne Buggenhagen. Druhá Slovinka Majcen s 6,64 m překonala rekord šampionátu pro skupinu postižení F54, který od Assenu patřil právě Evě Kacanu.

Výsledková listina zde.

datum: 29 Jan 2011 autor: Martin Němec

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews