Čeští paralympionici mohou do Londýna

Výkonný ředitel IPC Xavier Gonzalez oznámil dopisem výkonné předsedkyni ČPV Aleně Erlebachové uvolnění suspendace Českého paralympijského výboru. Gonzalez uvedl, že pro IPC jsou dostatečné záruky, které Česko poskytuje pro nápravu současného neuspokojivého stavu v paralympijském hnutí.
datum: 24 Feb 2012 autor: OSAV

Pravidla pro zařazení do reprezentace OSAV

Pravidla pro zařazení do reprezentace OSAV pro rok 2012 naleznete zde.
datum: 18 Feb 2012 autor: OSAV

František Janouch rezignoval

Dlouholetý výkonný předseda ČPV František Janouch rezignoval "ze zdravotních důvodů" na funkci k 31. 1. 2012.
datum: 19 Jan 2012 autor: OSAV

Janouchu, Nevrklo, děkujeme!

Od konce roku 2004 se táhne spor mezi ČPV a ČSTPS, který provází řada soudních sporů a který loni vyústil až k suspendaci ČPV z Mezinárodního paralympijského výboru IPC.

Co přesně tato suspendace znamená? Krom jiného i to, že pokud se situace v českém paralympijském hnutí nevyřeší ke spokojenocti IPC do 20. 4. 2012, do kdy se musí podat žádosti o akreditace na paralympijské hry v Londýně, bude příští letní paralympiáda bez účasti české výpravy, neboť národní paralympijský výbor s pozastaveným členstvím se nemůže akreditovat.

Navíc jednotlivé sporty IPC budou v různých datech rozdělovat účastnickou kvótu (atletika sice až 4. 6. 2012, ale třeba vzpírání již 12. 3. 2012)  a suspendovaný paralympijský výbor bude při rozdělování vynechán. 

Sportovci, kteří v uplynulých letech trénovali, závodili a získávali nominovatelná místa se budou jen koukat, jak je jejich kvóta přerozdělena jiným státům a místo na paralympiádu pojedou na konci srpna tak akorát na dovolenou.   

datum: 18 Jan 2012 autor: OSAV

P. F. 2012

Atletika vozíčkářů přeje svým přátelům vše nejlepší do pararoku 2012.
datum: 31 Dec 2011 autor: OSAV

Paralympiáda v Londýně bude bez české hymny, mohou za to funkcionáři

Vyhrají a budou stát na stupních vítězů. Dostanou medaili, ale česká hymna se nerozezní. Bude ticho. To hrozí českým tělesně postiženým sportovcům, kteří se příští rok dostanou na paralympiádu v Londýně. Mezinárodní paralympijský výbor totiž pozastavil členství českému výboru.

Článek iDnes.cz

datum: 09 Dec 2011 autor: OSAV

MS v atletice IPC 2013 Lyon

Francouzské město Lyon bude hostitelem světového šampionátu v atletice IPC v roce 2013. Mistrovství se uskuteční od 20. do 29. července 2013.
celý článek
datum: 09 Dec 2011 autor: OSAV

František Janouch v pořadu ČT24 Interview

Výkonný předseda Českého paralympijského výboru (ČPV) pan František Janouch vystoupil v pondělí 5. 12. v pořadu ČT24 Interview. Věnujte prosím dvacet minut času sledování veřejného vystoupení čelného funkcionáře ČPV poněvadž tento rozhovor vynahradí množství dokumentů, které je jinak nutné nastudovat pro seznámení se sedmiletou kauzou.

Odkaz zde.

datum: 09 Dec 2011 autor: OSAV

Suspendace všech aktivit a členských práv ČPV v rámci IPC

Mezinárodní paralympijský výbor (IPC) po prostudování všech soudních rozhodnutí vydaných ve sporu o členství Českého svazu tělesně postižených sportovců (ČSTPS) v ČPV sáhnul k výjimečnému prostředku, jakým je suspendace všech aktivit a členských práv ČPV v rámci IPC, kromě jediného práva, totiž práva nominovat sportovce na soutěže (IPC se chce v této fázi vyhnout poškození sportovců). IPC suspendoval ČPV z důvodu dlouholeté diskriminace svého člena, tedy ČSTPS a definoval pět povinností, které ČPV jako člen IPC porušuje viz níže. Suspendace může být odvolána pouze po narovnání plnění všech definovaných povinností. Při nenarovnání pozice ČPV může IPC zaujmout i tvrdší postoj vůči ČPV.
celý článek
datum: 09 Dec 2011 autor: OSAV

ME 2012 Stadskanaal

Příští rok v červnu se v nizozemském Stadskanaalu uskuteční evropský šampionát v atletice IPC. Podrobnosti naleznete zde, nebo na webu pořadatele www.disgames.org
datum: 03 Nov 2011 autor: OSAV

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews