Výsledky KB ČP 2014 - 2. kolo

Výsledky KB ČP 2014 - 2. kolo Olomouc na webu SK Moravia.
datum: 30 May 2014 autor: Pavel Šibrava

Výsledky KB ČP 2014 - 1. kolo

Výsledky KB ČP 2014 - 1. kolo Pardubice na webu SK Moravia.
datum: 12 May 2014 autor: Pavel Šibrava

Pozvánka do hanácké metropole

Na druhé kolo KB Českého poháru Atletiky vozíčkářů, zveme tentokrát do Olomouce, a to na atletický stadion 17.05.2014 od 9.30 hod. Na Vaší hojnou účast se těší pořadatelé. Propozice najdete zde.

datum: 06 May 2014 autor: Eva Kacanu

Atleti na vozíku zahájili atletickou sezónu

V pátek 2. 5. 2014 bylo zahájeno ve Sportovním centru ČUS v Nymburce atletické soustředění vozíčkářů. Soustředění je určeno nejen pro vrcholové sportovce s tělesným postižením, kteří zde nastartují svou další atletickou sezónu, jejímž vrcholem je mistrovství Evropy a mistrovství světa juniorů.

Od neděle je soustředění určené také pro nováčky a začínající sportovce, kteří se v důsledku úrazu či nemoci ocitli na invalidním vozíku a přesto mají chuť něco dělat a začít sportovat a žít aktivním a plnohodnotný životem.

Na soustředění se zájemcům budou věnovat kvalifikovaní trenéři a fyzioterapeut, kteří je seznámí s teorií atletiky na vozíku, ale hlavně si vyzkouší vrhy koulí, hody diskem či oštěpem a kuželkou, aktivní posilování v doprovodu trenérů, dozvědí se jak vhodně regenerovat a posilovat partie, které běžně nepoužívají a mnoho dalších informaci a praktických zkušeností. Také budou mít možnost se seznámit s reprezentanty a vidět jak trénují a jaké to je být reprezentantem co to obnáší atp.

Na úhradu nákladů spojených s realizaci soustředění přispěla Skupina ČEZ a KB Nadace Jistota za což Atletika vozíčkářů velmi děkuje.

datum: 05 May 2014 autor: Eva Kacanu

Skupina ČEZ

datum: 05 May 2014 autor: Eva Kacanu

Povelikonoční nadílka pro OSAV

Dne 22.4. se předsedkyně OSAV setkala v Praze prostorách KB se zástupci KB Nadace jistota, která je naším hlavním partnerem a hlavně finančním podporovatelem. Z rukou předsedkyně správní rady Sylvy Floríkové a za přítomnosti členky správná rady paní Kateřiny Šušákové a manažerky nadace paní Ilony Toufarové jsem převzala šek v hodnotě 350 000,-Kč na pokrytí nákladů spojených s KB Českým pohárem Atletiky vozíčkářů , pokrytí nákladů na soustředění a částečné pokrytí nákladů pro účastníky MS Juniorů. Velice si přízně Nadace Vážíme a moc děkujeme, neboť právě díky jejích podpoře můžeme naplňovat naše cíle.
datum: 25 Apr 2014 autor: Eva Kacanu

I. kolo KB Českého poháru v atletice vozíčkářů

I. kolo KB Českého poháru v atletice vozíčkářů 2014 bude tradičně (letos čtvrtek) 8. 5. na Městském atletickém stadiónu v Pardubicích na Dukle.

Propozice zde.

datum: 15 Apr 2014 autor: OSAV

Tradiční zahajovací soustředění reprezentantů

OSAV srdečně zve na tradiční zahajovací soustředění reprezentantů OSAV a ČATHS do Sportovního centra Nymburk 2 - 8.5.2014. Začínáme večeří a končíme snídaní, kdy se přesuneme na I. kolo KB Českého poháru do Pardubic.

Svou účast i neúčast písemně potvrďte do 24.4.2014 na mail: evakacanu@seznam.cz.

Od 4.5. souběžně poběží také soustředění nováčků a proto pokud o někom víte, tak jej mezi nás pozvěte. Pozvánku a přihlášku najdete níže.

Důležité upozornění: Před zahájením sezony si prosím nezapomeňte přečíst pravidla KB Českého poháru Atletiky vozíčkářů, pravidla OSAV a ČATHS pro zařazení do reprezentace 2014 a také nová pravidla ohledně IPC č.35 a 36 týkající se vrhačské konstrukce. Vše je webu Atletiky vozíčkářů.

Sportovec, který nebude mít vrhačskou konstrukci upravenou v souladu s pravidly se nebude moci zúčastnit soustředění!

Pozvánka.

datum: 29 Mar 2014 autor: Eva Kacanu

Nováčkovské soustředění Atletiky vozíčkářů

OSAV srdečně zve, zájemce o atletiku na Nováčkovské soustředění Atletiky vozíčkářů. Soustředění je určeno pro nováčky a začínající sportovce, kteří se v důsledku úrazu či nemoci ocitli na invalidním vozíku a i přesto mají chuť a chtějí něco pro sebe udělat a začít sportovat a žít aktivním a plnohodnotný životem. Během třídenního programu se dozvíte něco o nás o teorii atletiky vozíčkářů, vyzkoušíte si jednotlivé atletické disciplíny a získáte základní informace a dovednosti do začátek svých sportovních životů.

Akce se uskuteční díky finančnímu daru Skupiny ČEZ.

Zájemci se mohou do 20.04.2014 písemně hlásit na e mail: evakacanu@seznam.cz.

Pozvánka a přihláška.

datum: 29 Mar 2014 autor: Eva Kacanu

Úprava pravidel KB Českého poháru

Předsednictvo OSAV dne 24. 3. 2014 rozhodlo o změně pravidel na základě toho, že IPC Athletics dne 13.3.2014 vydala tabulky na přepočet (IPC Athletics Raza Point Scores 2014 – Calculator), a to v bodu:

Čl. III. Pravidla pro průběh a hodnocení soutěže Odst. A – Jednotlivá kola 5.

Výkony sportovce v jednotlivých disciplínách se percentuálně propočítají na tři desetinná místa vzhledem k IPC koeficientu jeho skupiny v jednotlivých disciplínách.

Celá pravidla na webu SK Moravia

datum: 28 Mar 2014 autor: Pavel Šibrava

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews