4. mezinárodní vrhačský vánoční mítink

Každý rok pořádá atletika Olomouc vánoční mítink ve vrhu koulí. V posledních letech se snažíme mítink přizpůsobit podmínkám tak, aby se jednalo o prestižní závod ve všech ohledech a pozvedli jsme tento mítink na mezinárodní úroveň. Loni se našeho mítinku účastnilo více než 50 závodníků včetně nejlepších koulařů ČR. Součástí mítinku je i závod tělesně handicapovaných sportovců. Tímto závodem bychom chtěli ukázat, že i tělesně postižení lidé mohou sportovat a rozvíjet se po tělesné stránce.

Mítink se koná dne 19.12.2015 na atletickém stadionu v Olomouci, tř. 17 listopadu 3.

Program mítinku:

08:45 oficiální zahájení mítinku

09:00 vrh koulí a hod kuželkou (žen) sportovců s handicapem

14:00 - 16:30 vrh koulí kategorie st.žáci, dorostenci, dorostenky, junioři, juniorky, ženy

17:00 Hlavní program vrh koulí mužů

Pro první tři místa v každé kategorii věcné ceny.

datum: 24 Nov 2015 autor: Eva Kacanu

Pozvánka do Dubaje

Jedná se o závod se série Grand Prix 2016. Tento závod je velmi vhodný start pro zahájení naší atletické sezóny 2016. Účast na závodech si hradí každý sám nebo jeho klub. Přihláška na závody musí jít oficiální cestou, a proto prosím zájemce, aby vyplnili přihlášku a poslali na mail evakacanu@seznam.cz, nejpozději 4. 1. 2016.
datum: 24 Nov 2015 autor: Eva Kacanu

Valná hromada nebyla usnášeníschopná

V sobotu 14. 11. 2015 se sešli členové Atletiky vozíčkářů v Olomouci na řádně svolanou Valnou hromadu. Valná hromada v době zahájení v 10.30 hod nebyla usnášeníschopná, a to podle platného občanského zákona č.89/2012 Sb, ustanovení §156, kdy je nutná přítomnost nadpoloviční většiny členů.

Zápis zde.

datum: 18 Nov 2015 autor: OSAV

Nečekaný dar

Firma Sportica s.r.o. se rozhodla poskytnout sponzorsky našim členům chladivé šály, které pomohou atletům lépe překonat tropická vedra. Tyto chladivé šály vyzkoušeli zejména kvadruplegici na srpnovém Czech Open v Olomouci a na základě velmi dobré odezvy s nimi odjeli na mistrovství světa v Kataru. Moc děkujeme za tento dar, který posloužil a bude sloužit hlavně sportovcům, kterým nefunguje termoregulace.

 

celý článek
datum: 04 Nov 2015 autor: Eva Kacanu

Návrat sportovců z mistrovství světa v Kataru

I přesto, že Koulař Aleš Kisý vybojoval bronz ve vrhu koulí výkonem 7,69 m, tak má účast na MS v Kataru nahořklou příchuť neboť se příliš nedařilo ostatním členům výpravy.
celý článek
datum: 04 Nov 2015 autor: Eva Kacanu

Materiály pro valnou hromadu 2015

Zde naleznete ke stažení pozvánku na valnou hromadu, návrh jednacího a hlasovacího řádu, návrh volebního řádu a návrh nových stanov Atletiky vozíčkářů. Zápisy 2015.
datum: 03 Nov 2015 autor: OSAV

V Perském zálivu bylo zahájeno Mistrovství světa v Atletice 2015

V neděli odletěla první část atletické výpravy ČATHS a OSAV na Mistrovství světa v atletice, které se koná v Kataru v termínu 21 - 31.10. osav bude reprezentovat . jedniná žena koulařka Eva Kacanu a pak kuželkáři,kteří se drží na světové špičce a to Radim Běleš, Jenda Vaněk a Marti Zvolánek , dále prémiově první start na MS čeká Jaroslava Petrouše a to navíc v jeho nové kategoriii stojících . Z ostatních svazů budou startovat dvě nové sportovkyně ČSMP a pak 6 sportovců SH.
celý článek
datum: 22 Oct 2015 autor: Eva Kacanu

KB Český pohár 2015

V sobotu 19. září skončil VII. ročník KB Českého poháru. Závěrečné 6. kolo proběhlo po dvou letech opět v Praze a toto kolo rozhodlo o celkovém vítězi této celoroční soutěže. Vítězem mezi ženami se stala již poněkolikáté Eva Kacanu (AK Olomouc), druhé místo obsadila Barbora Čelanská (SC JÚ Praha) a třetí příčku obsadila nejmladší atletka Adélka Sekyrová (AK Olomouc). Nepopulární 4. místo obsadila Mirka Obrová (AK Olomouc). Mezi muži, až do posledního kola, o první místo bojovali Radim Běleš (SK NMNM) a Jenda Vaněk (Hvězda Pardubice). Rozdílem dvou bodů nakonec zvítězil Vaněk. Třetí byl Martin Zvolánek (SK NMNM), na čtvrtém místě Josef Štiak (SK NMNM).
datum: 05 Oct 2015 autor: Eva Kacanu

Mistrovství světa v Perském zálivu

Již za necelé tři týdny začne MS v atletice v Kataru, ve městě Dohá, kde v posledních letech probíhá spousta významných sportovních událostí.

Dohá je hlavní město Kataru a najdete v něm fascinující moderní architekturu, mrakodrapy, luxusní hotely, obchodní centra, úpravné parky, muzeum islámského umění a poklady nabité muzeum šejka Faisala. Velkou mešitu imáma Wahhaba, přístav s typickými dřevěnými loděmi, tureckou pevnost, promenádní Corniche se slavnou Perlovou fontánou, velké tržiště Souk Waqif, filmové městečko s atraktivními arabskými kulisami, nebo fotbalový stadión, kde se bude hrát mistrovství světa 2022.

Na tuto vrcholovou soutěž se nominovali naší nejlepší tři kuželkáři a to Jan Vaněk, Radim Běleš a Martin Zvolánek. Aleš Kisý, který bude po menopauze bojovat o medaili ve vrhu koulí a ve stejné disciplíně nastoupí i Eva Kacanu. Posledním členem výpravy je Jaroslav Petrouš, který bude startovat v hodu diskem.

Doprovodný tým bude sestaven s vedoucí Ivy Klepaczové, trenérky Martiny Musilové a asistentka Marcely Bělešová. Všichni absolvovaly finální soustředění v Nymburku. První část výpravy odletí již 18. 10., druhá odlétá 25. 10. Všichni se společně vrátí 1. 11.

datum: 05 Oct 2015 autor: Eva Kacanu

První informace o ME 2016

Ještě ani neproběhlo MS 2015 a IPC nám zaslalo informace na ME, které se bude konat v příštím roce v červnu v Itálii. V příloze najdete prvotní informace a kvalifikačních kritéria.
datum: 05 Oct 2015 autor: Eva Kacanu

<< Předchozí 1 Další >>
archiv článků

Content Management Powered by CuteNews